Banyo Fayans Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Fayans Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyomuzdaki fayansları, temizlerken dikkat edilmesi gereken birçok unsur mevcuttur. Banyo fayans temizliği yaparken, banyomuzun bizlerin sağlığı ve hijyeni açısından öneminin farkında olmalıyız. Üzerine bastığımız, sıcak bir duş sonrası buhar ile kaplanan fayanslar, banyomuzun neredeyse en önemli araçlarından biridir. Banyo fayanslarını dokusuna ve yapısına göre sınıflanmak ile birlikte, temizliği de bizler için oldukça önemlidir. Banyo fayanslarının temizliği kişilerin belirlediği periyotlar halinde fayanslara zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır. Temizlik öncesinde fayans üzerindeki, kirler ve lekeler tespit edilerek, içinde bulunulan duruma uygun, temizlik malzemeleri seçilmeli kullanılmalıdır. Bu temizlik bir bütün olarak Banyo ve fayans temizliği adında ele alınmalı ve en başta kişisel hijyenimiz için çalışmalar yapılmalıdır.

Tuvalet Banyo Fayansları Nasıl Temizlenir

Tuvalet ve banyo fayanslarının temizliği, sağlığımız içinde çok önemli olmak ile birlikte, fayansların kullanılabilirlik süresi açısından da bir o kadar önem arz etmektedir. Fayans temizliği yaparken kullanılması gereken en önemli malzemelerden biri çamaşır suyudur. Ulaşılabilir tüm alanları kusursuz temizlemek ile birlikte, Karbonat ile karıştırılması halinde fayanslarımız ilk günkü parlaklığına kavuşacaktır. Bu temizlik sonrasın da, duru su ile tuvalet ve banyo fayanslarımızın üzerinde bulunan son kir ve leke tabakasını temizleyebilir ve Fiber bez yardımıyla da kurulama işlemine başlayabiliriz.

Yer Fayansları Nasıl Temizlenir

Yer fayansları, kullanım sıklığına göre temizlenmesi gereken en önemli alanlardan biridir.

Yer fayansları ve fayans araları en az haftada bir temizlenmelidir. Renk ve yapısına göre kirlenmesi çok daha kolay olan fayans çeşitleri bulunmaktadır. Yer fayanslarının temizlenme uygulaması ise en az haftada bir olmak şartı ile yapılmalıdır. Kimyasal karışımlar kullanılarak temizlik yapılabilir ancak bu durum, zaman içerisin yer fayansların da tahribata sebep olacaktır. Yer fayansları için kullanılması gereken en önemli malzeme sirkedir. Sirke, fayanslar üzerinde ki lekeleri yok ederken, aynı zamanda da solan fayans renklerini yerine getirecektir.

Fayans Ne İle Silinirse Parlar

Fayans parlatmak için en uygun malzeme sirkedir. En yıpranmış fayans yüzeylerini bile temizleyecek güçte olmak ile birlikte, doğal ve zararsızdır. Küçük bir şişenin içerisine sirke ve karbonat koyduğumuz takdirde, yapmış olduğumuz bu temizlik malzemesi fayanslarımızın ilk günkü görüntüsünü korumamız için yeterli olacaktır. Kirli yüzeye yaptığımız temizlik malzemesini uygulayın ve en az 10 dakika bekleyin, bu bekleyiş esnasında diğer yüzeyler de spreymizden uygulayarak, zamandan tasarruf etmiş olursunuz. 10 dakika geçtikten sonra, duru su ile yüzeyleri yıkayabilir ve fiber bir bez yardımı ile silebilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi alın: https://www.misstemizlikofisi.com/hizmetlerimiz.html

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın