Yağ Lekelerine Talk Pudra

Anasayfa / BLOG / Yağ Lekelerine Talk Pudra
Yağ Lekelerine Talk Pudra

Uzun zaman önce iri göğüslü bir tanıdığımla sohbet ediyorduk. Çevresindekiler yemekleri hep üzerine döküyor diye onu eleştriyorlarmış. O da sanki siz dökmüyorsunuz, sizin de dökülüyor ama yere düşüyor diye sitem edermiş.

Gerçekten çok haklıydı. Hepimiz yemek yerken döküyoruz ve bunu yemek sonrası masa altı süpürenler gayet iyi bilir:) Hamileyken ise durum daha vahim bir hal alıyor çünkü o gün yediğim herşeyin hesabını tutuyor göbeğim. Hatta yüzümü ne zaman yıkadım, dişlerimi fırçadığımı… Ve ne yazık ki aynaya bakmazsam farketmiyorum bile, kim bilir ne paspal görünüyorum ayy.
Neyse efendim, yemek ve yağ lekesi olmuş kıyafetlerde, yıkamadan önce yağın olduğu yere biraz talk pudrası (bebe pudrası, vücut pudrası artık ne varsa) döküp elinizle ovuşturun ve kirli sepetine atın ve unutun:) Yıkama zamanı gelince yıkadıktan sonra hiç leke kalmadığını göreceksiniz daha doğrusu göremeyeceksiniz leke nerdeydi diye arayacaksınız :)) Genelde yağlanmadan sonraki ilk yıkamada yapılması tavsiye edilir ama ben unutup yıkamışsam bile diğer seferlerde denediğimde yine çıkıyor.
40 yıl terzilik yapmış annemden öğrendiğim bir bilgi bu. Bazen dikiş makinesi yağ akıtır ve sipariş diktiği kumaşlar yağ olurdu. İpekler satenler ketenler… Annecim de hep dikiş makinesinin gözünde bir paket pudrayı hazır bulundururdu tabi. Sadece yağ lekeleri için evde bir paket pudra bulundurmalı.
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın