Tüm Leke Ve kirlere Karşı mükemmel ipuçları!

Anasayfa / BLOG / Tüm Leke Ve kirlere Karşı mükemmel ipuçları!
Tüm Leke Ve kirlere Karşı mükemmel ipuçları!

leke-cikarmaBalmumu: Lekeyi kör bir bıçakla kazıyın. Daha sonra yağ çözücü ile silin Eğer leke hala duruyor ise, oksijenli çamaşır suyu kullanın. Temiz suyla sünger kullanarak güzel bir şekilde silin. faydasını göreceksiniz.

Gres yağı: Çok az birşey yemeklik yağ döküp 20 dakika bekleyin. Emilmeyen yağı peçeteye emdirin ve yağ çözücüyle silin.

Sigara yanığı: Leke tutmuş çevreyi küçük bir makasla kesip deterjan ile temizleyin ve daha sonra su ile durulayın.

Kahve, Çay: Kremalı ise, önce yağ çözücüyle silin, ve daha sonra deterjan köpüğü ile temizleyin. Eğer leke temizlenmed ise, çamaşır suyu kullanın ve iyice durulayın.

Pastel: Önce Lekeyi ıslatın, kuru veya sıvı detarjan ile süngeri kuvvetlice sürterek temizleyin. Eğer renk hala duruyorsa, oksijenli çamaşır suyu kullanın. Sonra iyice durulayın.

Oje: Asetonla temizleyin. Sıvıyı bir peçeteyle sürtmeden, peçeteyi sıvının üstüne bırakarak alın ve işlemi tekrarlayın. Kabında yazdığı gibi çözücü veya tiner kullanın. Arta kalan sıvıyı yine peçeteyle aynı şekilde alın. İşlem sona erdiğinde suyla iyice durulayın. Oje lekesinin tamamen geçtiğini göreceksiniz.

Meyve suları: En kısa sürede soğuk su ile temizleyin. Eğer leke duruyorsa, mümkünse sulu elektrik süpürgesinin emiş gücünden yararlanın. anında lekenin yok olduğuna şahit olacaksınız.

Yağ: Yağ çözücü ile silin 🙂

Sakız: Buz tanesiyle sakızı sertleştirin, ve kör bıçakla kazıyın. Yağ çözücüyle temizleyin. İyice durulayın. Nasıl fikir ama (:

Dondurma, çikolata:Soğuk su ile sünger kullanarak, merkezden dışa doğru değil de rastgele temizleyin. Daha sonra deterjan köpüğü kullanın. Durulayın. Eğer geçmediyse oksijenli çamaşır suyu kullanın. İyice durulayın

Mürekkep (Kalıcı):Tamamen temizlenmesi mümkün değildir.. Soğuk suyla yıkayarak ve fazlalığı yaymadan peçeteyle alarak lekeyi küçültün.

Ketçap:Soğuk suyla temizleyin. Eğer leke duruyorsa, bir bez parçasına deterjan köpüğü sürün ve silin, daha sonra da suyla durulayın. ne kadar erken davranırsanız o kadar iyi

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın