Temizlikte kapı paspası bakımı ve paspas çeşitleri

Diyarbakır Temizlik Şirketleri I Miss Temizlik Ofisi Sizler için Yazıyor

Diyarbakır temizlik şirketleri Girişe Kapı Paspası Koyma Sistemi ve Bakımı
Amaç Kuru ve yaş kirlerin binaya girmesini engellemek. Kapı paspası yerin aşınmasını azaltır ve kirlerin çıkarılmasını kolaylaştırır.

Malzemeler

*Dış Mekan Kapı Paspası
*İç Mekan Kapı Paspası

Teçhizat

*Vakum
*Ekstraktör

Diyarbakır Temizlik Şirketleri I Miss Temizlik Ofisi Sizler için Yazıyor

Kapı Paspası Koyma Sistemi

Temizlikte kapı paspasının konulması için bir sistem geliştirmek gerekir.  Hem dış, hem de iç mekan kapı paspasları gerekir.  Dış mekan kapı paspasının, binaya girmeden önce kar, tuz, kir, ve kumun çoğunu yüzeyinde tutan pürüzlü, açık kıllı bir sistemi vardır.  İç mekan kapı paspasının ise, halı gibi üretilmiştir, ayakkabı altlarındaki arda kalan su ve kiri çıkarır.

Kapı paspas sisteminin etkili olması için, bir insanın açık alana ulaşmadan,kapı paspasının üzerinde en az dört adım atması lazımdır.  Dört adımdan daha kısa herhangi bir şey, kişinin paspastan çıkmasından önce ayakkabılarını yeterince kurutmaz.

Islanmış ve kirlenmiş kapı paspaslarını yenileri ile değiştirebilmek için ekstra kapı paspasları bulundurmalıdır.  Bu,  kirlenmiş kapı paspaslarını başka bir mekanda temizleme olanağı verir.

Kapı Paspası Bakımı

Kapı paspasları ıslanacak ve kirleneceklerdir, ve sık aralıklarla temizlenmedirler.  Eğer sık aralıklarla temizlenmezlerse,kapı paspası etkisiz olur ve kir bulaşmasına katkıda bulunarak, yerin daha da aşınması yol açabilir.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri I Miss Temizlik Ofisi Sizler için Yazıyor

İç Mekan Kapı Paspası (Halı Kapı Paspasları)

1)Islak zemin işaretleri koyun.

2)Günde en azından bir kere vakum yapın.  Islak günlerde ya da yoğun miktarda kuru kir içeri girdiğinde (kumlu alanlar, inşaat, vs.), günde bir kaç kere vakum yapın.  Kuru ya da ıslak kire göre dik ya da tank vakum kullanın.

3)Yer paspaslarını yenileri ile değiştirebilmek için ekstra kapı paspasları bulundurmalıdır.  Bu,  kirlenmiş kapı paspaslarını başka bir mekanda temizleyin.

4)Yapışan kirleri çıkarmak, yer paspasına sık sık  ekstraktör ile temizleme yapın.  Bu el kitabındaki Halı bölümünde açıklanan, halı extraction temizleme prosedürlerine bakın.
Temizliğin Püf Noktaları için Tıklayın.