Temizlik Şirketlerinde Müşterinin temin ettiği ürün prosedürü

Anasayfa / BLOG / Temizlik Şirketlerinde Müşterinin temin ettiği ürün prosedürü
Temizlik Şirketlerinde Müşterinin temin ettiği ürün prosedürü

Projede  hizmeti tamamlamak amacı ile müşteri tarafından temin edilen ürünler mevcut olabilir. Bu ürünler çoğu zaman makine, ekipman, kimyasal ve temizlik malzemesi olabilmektedir.

Müşterinin temin ettiği bu ürünler Temizlik Şirketi‘ nin temin ettiklerinden fark gözetilmeksizin aynı kontrol süreçlerinden geçerler.

Müşterinin temin ettiği temizlik ürünleri de girdi ürün kontrolü, son ürün kontrolü gibi kontrol faaliyetleri kapsamında değerlendirilmektedir.

Müşterinin temin ettiği her türlü ürün ile ilgili ortaya çıkan uygunsuzluklar için düzeltici faaliyet prosedürünün maddeleri uygulanmalı ancak durum mutlaka müşteri temsilcisine yetkili personel sorumlusu  imzalı bir yazı ekinde açıklamalı olarak sunulmalıdır.

Müşterinin temin ettiği ürünlerde meydana gelen arızalar sözleşmede belirtildiği şekilde giderilmeli fakat arıza ile ilgili yine müşteri temsilcisine yazılı bilgi verilmelidir.

Sunulan hizmeti tamamlamak amacı ile müşteri tarafından temin edilen temizlik ürünleri hizmeti doğrudan etkilemekte olduğundan bu konuda meydana gelen uygunsuzluk ve aksaklıkların tespit edilerek müşteriye yazılı olarak bildirilmesi yetkili personel sorumlusu veya direktör yardımcısı sorumluluğundadır.

Müşterinin temin ettiği temizlik ürünleri de ayrı bir demirbaş listesine eklenmeli ve her ay yapılan aylık sayımda güncellenmeli ve bu kayıtlar projelerde saklanmalıdır.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın