Temizlik Şirketi Müşteri Memnuniyeti

Temizlik Şirketi Müşteri Memnuniyeti

Temizlik Şirketi Müşteri Memnuniyeti projelerde  nihai tüketiciden veya müşteri temsilcisinden alınan tüm istekler ve çağrılar değerlendirilmektedir..Gelen istek ve çağrılar, talep yada şikayet olduğunun belirlenmesi, istek ve/veya çağrının değerlendirilmesi ve cevaplandırılmasının takibi için istek ve/veya çağrıyı alan kişi tarafından (sorumlu personel/şef) Operasyon Hareket Formu’na kayıt edilir.

Formu dolduran kişi, form üzerinde yer alan bilgileri tam ve anlaşılır olarak doldurmalıdır. Öncelikle istek ve/veya çağrının şikayet mi, talep mi olduğu belirlenir.

Daha sonra gelen istek ve/veya çağrının içeriği ve çözümün bizim sorumluluk alanımızda olup olmadığı değerlendirilir. Eğer gelen istek ve/veya çağrının çözümü Diyarbakır Temizlik şirketleri‘ nin yetki ve sınırları dahilinde değil ise bu durum istek ve/veya çağrıyı ileten kişiye (müşteri temsilcisi yada nihai tüketici) uygun bir dille açıklanır.

Diyarbakır Temizlik

Gelen istek ve/veya çağrının çözümü şirketin yetki ve sınırları dahilinde ise

* istek ve/veya çağrının giderilmesi için gerekli faaliyet hemen uygulanabiliyor ise çağrıyı alan kişi faaliyeti derhal uygulamak için gerekli işlemleri yapar ve forma kayıt eder.

* istek ve/veya çağrının giderilmesi için gerekli faaliyet hemen tamamlanamıyor ve süreç gerektiriyor ise (iş planına alınma, eğitim programına alınma vs)  yapılacak işlemler forma kayıt edilir ve çağrıyı ileten kişi ve müşteri temsilcisi konu ile ilgili bilgilendirilir.

Daha sonra temizlik işinin tamamlanması ile beraber istek ve/veya çağrıyı alan yada yönlendiren kişi tarafından sonuç bölümü doldurularak takibi yapılır. Sonuç bölümü doldurulan istek ve/veya çağrılardan sistemi uygun olan projelerde talepler talep sahiplerine, şikayetler ise müşteri temsilcisine onaylatılır.

Sistemi uygun olmayan projelerde talepler yöneticiler tarafından onaylanabilir ancak şikayetler mümkün olduğunca  müşteri temsilcisine onaylatılmalı eğer ısrarla onay alınmıyor ise yönetici müşteri ile görüşerek formu onaylamalıdır.

Eğer müşteri / yönetici müşteri şikayet yada talebinin çözülmediğini görür yada tespit eder ise takibi onaylamaz ve onay bölümünde bu durumu belirtir. Bu durumda talep yada şikayet yeniden ele alınacağı için operasyon hareket formuna tekrar işlenir. Böylece yeni bir düzeltici faaliyet ve takip süreci başlar.

 

Şirketimiz Diyarbakır işyeri temizliği hizmetleri için iletişim sayfamızdan


Bizi Takip Edin→ Youtube      instagram     twitter      facebook     Google+   Linkedin    Pinterest


Diyarbakır’da Temizliğin Lideri Miss Temizlik Ofisi