Temizlik Çalışma Alanları

Anasayfa / BLOG / Temizlik Çalışma Alanları
Temizlik Çalışma Alanları

Temizlik Çalışma Alanları

Temizlik Çalışma Alanları :Açık alanlar sosyal ve resmi etkileşimi teşvik eder
Örgütsel analizler, belirli bir günde ortak çalışma ortamlarında işbirliği yapan kişilerin daha spontan ve anında yüz yüze görüşmeler yapacaklarını ve daha önceden planlanmış geleneksel toplantılar yapacaklarını göstermektedir. Ayrıca, gayrı resmi toplantı yerleri, salonlar ve kafeler gibi iç mekanlardaki mekansal tesislerin entegrasyonu, sosyal ve resmi etkileşim yerleri açacaktır.

Böylece, bu insanlar daha fazla meslektaşla temasa geçecek ve örgüt içindeki şebekelerini özel bir büroya tabi tutsaydılar. Nitekim özel ofiste çalışanların% 26’sı bir iş günü boyunca diğer meslektaşlarıyla yüz yüze görüşmemiştir. Zıtlık kendisi için konuşur; örgütsel araştırma gösterileri, paylaşılan iş istasyonlarına sahip faaliyet tabanlı çalışma ortamlarında çalışanların organizasyonda en geniş profesyonel, disiplinlerarası ağa sahip olduğunu gösterir.

Çalışma alanları sadece sosyal ilişkileri teşvik etmekle kalmaz; onlar da onları takviye ediyorlar. Meslektaşları aynı ofisteyken aralarındaki görsel erişim artar, yürüme mesafesi en aza indirilir ve iletişim yoğunlaşır.
Bu bağlamda, etkileşimler hem yakınlık hem de kolaylık ilkesinden etkilenmektedir. Hem işi bitirme hem de sosyal ilişkiler kurma açısından yakın olmak uygun bir iş.

Tesadüfsal toplantıları destekleyin

İşbirliği ve ilişki kurmak için tasarım yaparken – gruplara meydan okumak büyük önem taşır. Araştırmalar, periferik ilişkilerin (zayıf bağlar olarak da adlandırılır) iç gruplardan (güçlü bağlar) daha fazla bilgiye erişim sağladığını gösteriyor.

Durum, bilgimizin, sık sık temas kurduğumuz meslektaşlarımızın bilgilerinden önemli ölçüde farklı olmamasıdır. Bununla birlikte ara sıra birlikte çalıştıklarımızın meslektaşları, bizimkiyle kökten farklı olan bilgi ve bakış açılarına sahip olma eğilimindedir.

İşbirliği ile rekabet avantajı kazanmak için zayıf kravat arkadaşlarıyla raslantısal toplantılar geliştiren ve çalışanların güçlü bağlardan kurtulmalarına yardımcı olan alanlar yaratmak önem kazanmaktadır.

Çalışanların iş istasyonlarına bağlı olmadığı ve günlük aktivitelerin en iyi hale getirilmiş ofis alanlarında bulunduğu etkinlik tabanlı çalışma ortamlarıyla birleştikleri takdirde, organizasyonların takdire şayan ağ kültürleri kurmak ve katkıda bulunmak için pek çok fırsatları olduğuna kuşku yoktur Örgütsel performansın artması.

 

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın