Sirke Kullanabileceğiniz 12 Temizlik Yöntemi

Anasayfa / BLOG / Sirke Kullanabileceğiniz 12 Temizlik Yöntemi
Sirke Kullanabileceğiniz 12 Temizlik Yöntemi

1. Lavabo gider borusundaki kokuları giderin.
Her hafta lavabonuza 1 su bardağı sirke döküp 30 dk. bekleyin ve ardından soğuk su ile durulayın. Böylece lavabonuzda oluşabilecek kötü kokuları engellemiş olursunuz ayrıca bu yöntem lavabonuzun daha parlak gözükmesini sağlayacaktır.

sirke ile ev temizliği

2. Buzdolabınızı silin.
1′e 1 ölçü ile sirke + su karışımı hazırlayarak temiz bir bezle buzdolabını silebilirsiniz. Bu işlem leke ve koku oluşmasını engelleyecektir.

3. Kesme tahtalarını dezenfekte edin.
Kesme tahtanız da oluşan kötü kokuları ve çıkmayan lekeleri çıkartmak için birebir etkili bir yöntem. Sirkeyi tahtanıza döküp bulaşık süngerinizle ovalama işlemi uygulayın. Sonuç sizleri şaşırtacak! 🙂

4. Mikrodalgayı temizleyin.
Bir kabın içine yarım su bardağı sirke ve yarım su bardağı su koyarak mikrodalgada 30 sn. ısıtın. Ardından nemli bir bezle silin.

5. Gümüşleri parlatın.
1 çay kaşığı tuzu 1 su bardağı sirkenin içinde eritin. Ardından macun kıvamına gelene kadar uzun ekleyin. Macunu gümüşlerinize sürerek 15 dk. bekleyin ve duruladıktan sonra temiz bir bezle kurulayın.

6. Karıncalardan kurtulun.
Karıncıların çıkış noktalarını sirkeyle silin.

7. Paslanmaz çelikleri temizleyin.
Paslanmaz çelik eşyalarınızdaki su lekelerinden kurtulmak için sirkeye batırılmış temiz bir bezle silin.

8. Bulaşık makinesi ve bardak temizliği
Bulaşık makinenizin zeminine 1 su bardağı sirke döküp normal programda çalıştırın. Bunu sadece özellikle çok sayıda bardak yıkayacağınız zaman yapın. Bulaşık makinesinde sürekli sirke kullanmak makineye zarar verebilir.

9. Buzdolabı kokularından kurtulun.
1 parça gazeteyi 1′e 1 ölçülerde hazırlanmış sirke + su karışımına batırıp buzdolabında 1 gece bekletin. Ertesi sabah kötü kokulardan eser kalmadığını göreceksiniz.

10. Yerleri Silin.
Cilalı parkeler dışındaki tüm yüzeyleri temizlik suyuna yalnızca sirke ekleyerek silebilirsiniz. Yerleriniz doğal bir şekilde hijyene kavuşacaktır.

11. Musluk kenarlarındaki lekelerden kurtulun.
1′e 1 ölçülerde hazırlanmış su + sirke karışımına macun kıvamına gelene kadar karbonat ekleyin. Macunu musluğun etrafındaki bölgeye uygulayıp 30 dk, inatçı kirler de 1 saat bekletin. Ardından eski bir diş fırçası ile fırçalayın.

12. Bulaşık süngerlerinizin ömrünü uzatın
Bulaşık süngerlerini kullanılmaya başladıktan bir süre sonra artık eski performansını kaybeder ve köpürmeye başlar. Süngerlerin ömrünü uzatmak için süngeri bir kabın içina alıp tamamını kaplayacak kadar su ekleyin. Ardından üzerine yarım su bardağı sirke döküp 1 gece bu şekilde bekletin.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın