Periyodik Temizlik

Periyodik Temizlik

Periyodik temizlik belirli alanlar üzerinde gerçekleştirilen temizliğin, bazı aralıklar ile gerçekleştirilmesidir. Bu işlem günün belirli bir zaman aralığında yapılır ve ofisin düzenli olarak temiz kalması sağlanır. Diyarbakır Temizlik Şirketi olarak kişilere sunduğumuz periyodik temizlik hizmetini isteğe göre planlayabiliyoruz. İşyerinin konumu, kullanımı gibi etkenler baz alınarak işyeri için aylık, günlük ya da haftalık olarak bir temizlik planı oluşturulur. Sürekli olarak yapılan temizlik hayatın önemli bir ihtiyacıdır. Bu nedenle de Diyarbakır Temizlik Şirketi gibi alanında deneyimli firmalar ile yürütülmesi gereken bir işlemdir.

Rutin temizlikler esnasında özel olarak temizlik ürünü gerektiren ahşap ve metal eşyalar ilk olarak temizlenmektedir. Bu eşyalar özel malzemeler ile temizlenerek gereken hassasiyet gösterilmektedir. Firmamız temizlik sırasında masalardaki eşyaların birebir aynı şekilde bırakılmasına ve zarar görmemesine dikkat eder. Telefon, bilgisayar gibi teknolojik cihazların temizlik sonrasında zarar görmemesi ve toz olmayan bir şekilde bırakılması sağlanır.

İşyeri içerisindeki çöplerin toplanması en son işlemlerden birisi olarak gerçekleştirilir. Bu işlem gerçekleştirilmeden önce çalışma masalarındaki tozlar alınır. Kalem çöpleri, kâğıt artıkları ve küller temizlendikten sonra çöp poşetlerine konulur. Periyodik temizlik esnasında çöpler alınır ve yerlerine temiz çöp poşetleri konulur. Bu işlemin sonunda ise zemin temizliğine geçilmektedir. Firmamız bünyesinde bulunan yüksek vakuma sahip elektrik süpürgeleri ile birlikte yerler süpürülür. Eğer ahşap ya da mermer bir zemin var ise periyodik temizlik esnasında sıklıkla paspas yapılır.

Ofislerdeki ortak kullanım alanlarından birisi olan lavaboların temizliğine dikkat edilmesi gereklidir. Firmamız ilk olarak zemin ve duvarlar üzerinde bir temizlik işlemine başlar. Ardından klozet ve lavabolar da özel temizlik malzemeleri ile temizlenir. Eğer işyeri talep eder ise lavabo içerisinde kullanılan malzemeler de düzenli olarak değiştirilmektedir. Lavabolar düzenli olarak dezenfekte edilerek işlem tamamlanmış olur ve hijyenik bir ofis ortamı sağlanır. Ayrıca ofis içerisinde bulunan asansör, merdiven gibi alanlar da dikkatli bir şekilde temizlenmektedir.

Hafta Sonu Temizlik İşlemleri

Özellikle hafta sonu talep edilen işlemlerde daha detaylı ve özenli bir hizmet verilmesi sağlanır. Periyodik temizlik talebini hafta sonu talep eden ofisler, hafta içi uygulanan işlemleri de alırlar. Hafta sonu temizliğine ek olarak, hafta içi temizliğinde yapılmaya uygun olmayan işlemler uygulanır. Küllüklerin yıkanması ve çöp kovalarının özel temizlik malzemeleri ile temizlenerek kurumaya bırakılması sağlanır. Bütün ofis detaylı bir şekilde temizlenir ve pazartesi günü için temiz bir ofis bırakılır.

 

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Call Now ButtonHemen Arayın