Havuz Temizliği

Havuz Temizliği

Diyarbakır Temizlik Şirketi olarak havuz temizliği alanında şehirde hizmet veren tek şirketiz. Temizlik alanında öncü olarak ilerliyor ve diğer temizlik firmalarından daima ileride bir çalışma prensibi izliyoruz. Havuz bulunan alanlara yalnızca teknik olarak destek sağlamıyor, bunun yanı sıra cankurtaran temini de gerçekleştirebiliyoruz. Havuzlar birçok kişinin aktif olarak kullandığı alanlardır ve en çok hastalık bulaşan yerlerdir. Bu nedenle de düzenli olarak temizliğinin sağlanmaması, kişilerin sağlığını riske atar. Firma olarak yosun önleyici çalışmalarımızı yürütüyor ve havuzun ihtiyaç duyduğu kloru günlük olarak sağlıyoruz. Havuz temizliği ve bakımı hakkında bilgi sahibi olmak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Havuz Temizliği Nasıl Gerçekleştirilir?

Havuz temizliği esnasında öncelikle bazı kimyasalların konulması gereklidir. Denge tankı ve havuz içerisindeki sulardan biraz alınır ve işlemlere başlanır. Bu işlemler esnasında ortalama 3 saat boyunca ters yıkama gerçekleştirilir ve filtrenin temizliği sağlanmış olur. Bu işlemin ardından denge takı içinden havuza su aktarılmaya başlanır.

Ön filtre ve filtreler incelenerek, hijyenik olması sağlanır. Ardından havuzun içerisindeki pompa çıkartılır ve fan kanalı kontrol edilir. Bu kanal içerisindeki kalıntılar tamamen temizlenir ve basınçlar kontrol edilir. Basınç onarımı sağlandıktan sonra havuzun içerisindeki hortum ve süpürge incelenir. Eğer eskimiş ise yeni bir hortum ve süpürge takılır.

Su Arıtma Tesisleri İşletimi ve Bakımı

  • Eğer su arıtma tesisi ilk kez çalıştırılacak ise öncelikle tankın temizliği sağlanmalıdır. Bu işlem uzun süredir kullanılmayan tesisler için de geçerlidir.
  • Kullanılmadan önce tankların 10 gün boyunca işletilmesi gerçekleştirilir. Bu işlem sonucunda bakteri üretilir, işlem esnasında kullanılan su temiz ya da atık olarak kullanılabilmektedir.
  • Eğer bakterinin daha hızlı bir şekilde oluşması isteniyor ise havalandırma tankı içerisine hazır olarak bakteri verilir.
  • Yukarıda yazan bütün işlemler, özellikle tatil alanlarındaki havuz temizliği için uygulanmalıdır.
  • Su arıtma tesisi içerisine gerektiği kadar su eklemesi yapılmalıdır. Eğer eksik miktarda su eklenir ise sistem verimli bir şekilde çalışamaz. Bu işlemin yanı sıra havalandırma havuzu içerisinde belirli zaman aralıkları ile 1 kilogram şeker konulmalıdır.

Günlük Bakımlar Nasıl Yapılır?

  • Havuz temizliği günlük bakımları aksatılmadan yapılması gereklidir. Makine dairesinin çalışma sistemi her gün incelenmelidir. Dozaj pompası, klor tankı gibi aksanların düzenli olarak çalıştığı gözlemlenmelidir.
  • Çöktürme tankında bulunan tortular temizlenmelidir ve giriş logarı temiz tutulmalıdır.
  • Denge tankının içerisinde yer alan dalgıç motoru her gün incelenmelidir. Düzenli olarak temizliği sağlanmalıdır.
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın