Sararmış perdeleri beyazlatma yöntemi

Sararmış perdeleri beyazlatma yöntemi

Sararmış perdeleri beyazlatma yöntemi

Sararmış perdeleri beyazlatma yöntemi arayışı içerisine girmişseniz size çok güzel bir haberimiz var. Vereceğimiz yöntemleri doğru bir şekilde uygulayan herkes artık eskisi gibi ışıl ışıl ve bembeyaz perdelere sahip olabilir.

Öncelikle perdeler nasıl sarar onu bilmemiz gerekir:

perdelerin en çok sarardığı mevsim hangisi? Yaz mı..

hayır; kış 🙂 çünkü sürekli kapalı ortamda kalan perde içerisinin kokusu, sigara, yemek vs derken kapalı alanda olduğu için hemen sararır ve mikropları bünyesinde taşır.

sararmış bir perde mikrop yuvasıdır diyebiliriz, bu nedenle sararan perdeleri hemen yıkamalı ve dezenfekte işlemini yapmalıyız.

Sararmış perdeleri beyazlatma yöntemi için daha önceleri karbonat kullanımını sizlere önermiştik. Şimdi ise daha farklı bir tarif vereceğiz hemde çok farklı:)

Bugün leke çıkarma ve perde beyazlatmak için size önerimiz halı temizliğinde de en çok kullanılan tarif olan bulaşık makina tableti ve şeker..

yanlış duymadınız bulaşık makina tableti ve şeker:)

bu tür pratik temizlik tüyoları tüm hanımların oldukça işine yarayacaktır. bilmeniz de fayda görüyoruz.

Tül perdeler nasıl beyazlatılır?

işte tarifi: sararmış perdeleri beyazlatmak için 1 adet bulaşık makina tableti, 1 yemek kaşığı ince kıyım şeker ve bir çay bardağı çamaşır yıkamak için kullandığınız deterjanlardan kullanacağız.

daha sonra bu karışımı perdeleri yıkadığınız çamaşır makinasının gözüne koyun ve yıkama işlemini başlatın.

burada sizlere ufak bir temizlik tüyosu vermek istiyoruz; kullanacağınız bulaşık makinası tableti jel kıvamlı olanlardan olmalı, yoksa diğer sert tabletler perdelerinizi hafif hafif yıpratabilir.

1-2 saat makinanızda yıkanan perdeleri makina da kurutma işlemine almanızı tavsiye etmiyoruz, bu işlem perdelerinizin kırışık olarak kalmasını sağlayacaktır.

makinadan perdeleri çıkardığınız zaman güneş görmeyen bir yere koymanız çok önemli, çünkü güneş, perdelerinizi sarartır ve kırıştırır.

bu nedenle gölgelik bir alanda ama güneşe yakın olan bir mekan tercih etmeniz perdelerinizin ömrü ve görünümü açısından oldukça olumlu bir yaklaşım olacaktır.

dilerseniz perdelerinizi direk olarak eski yerlerine asıp orada da kurumasını bekleyebilirsiniz. Perdeler kuruduktan sonra da Sararmış perdeleri beyazlatma yöntemi olan bu  karışımımızın faydalarını kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Işıl ışıl parlayan ve sterilize edilmiş perdeleriniz ile size mutluluklar dileriz:)

bu tür işinizi kolaylaştıracak temizlik tüyoları için blogumuza bakabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Call Now ButtonHemen Arayın