NanoGümüş ile Hastane Dezenfekte

Anasayfa / BLOG / NanoGümüş ile Hastane Dezenfekte
NanoGümüş ile Hastane Dezenfekte

NANO GÜMÜŞÜN ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİĞİ

* Gümüş binlerce yıldır antibakteriyel olarak kullanılmaktadır.

* Gümüş’ün nano boyuta indirgenmesi onun, bakteri, virüs, mantarlar üzerindeki yok etme ve uzun süre koruma aktivasyonunu inanılmaz derecede artırmaktadır.

* Nano gümüş parçacıklar herhangi bir maddenin yüzeyinde kaplı olduğunda, yüzey alanı birkaç milyon kat artarak, çok güçlü anti bakteriyel etki sağlar. Mutasyona uğramış veya uğramamış, bilinen 650 patojeni çok kısa bir sürede öldürdüğü raporlanan nano gümüş, bu nedenle tıp çevrelerinde doğal antibiyotik olarak nitelendirilmektedir. Amerikan Besin ve İlaç Dairesi FDA, kolloidal nano gümüşü 2,5 – 5 ppm gibi az bir yoğunlukta bile, diğer antibiyotiklere direnç gösteren bütün patojenleri öldürdüğü için, ilaç olarak kabul etmiştir.

* Canlı bir hücreden daha küçük olan nano gümüş’le temas eden, bakteri, virüs veya mantar hücrelerinin metabolizması bozulmakta ve elektrolit dengesi yok olmakta ve enzimleri etkisiz hale gelerek ölmekte, vücuttan bağışıklık sistemi vasıtasıyla atılmaktadır. Nano gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan, herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirme imkanları bulunmamaktadır.

HİÇBİR MİKRO ORGANİZMANIN NANO GÜMÜŞ KARŞISINDA 6 DAKİKADAN FAZLA CANLI KALAMADIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR!

NANO GÜMÜŞ ZARARLI MI?
Gümüş iyonları, insan vücudundaki hücre membranı nedeni ile hiçbir hücre ile reaksiyona girmemekte ve zarar vermemektedir. Dolayısıyla, nano gümüş’ün insan sağlığına, evcil hayvanlara, bitkilere, diğer bir deyişle çok hücreli canlılara zarar vermediği kabul edilmektedir. İşlev esnasında, nano gümüş herhangi bir şekilde kimyasal reaksiyona girmediği için, şekli bozulmamakta ve işlevindeki süreklilik devam etmekte, bu nedenle sisteme sürekli gümüş ilavesi gerekmemektedir.
Vücuda giren nano gümüşün, 24 saat içersinde doğal yollarla dışarı atıldığı tıp literatüründe geçmektedir.
Vücudumuz yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için yaklaşık 60-70 adet ağır metale ihtiyaç duymaktadır.Demir ve Çinko bunların başında gelmektedir. Gümüşün insan sağlığına hiçbir etkisi olmamasından dolayı zararlı ağır metal değildir.

NANO GÜMÜŞ ÇOK HÜCRELİ CANLILARA ZARAR VERMEZ. ÇEVRE DOSTUDUR

Nano Gümüş Dezenfektan
Avrupa Birliği Standartlarına göre üretilmiş çok özel formüllü, patentli nano gümüş solüsyonu içermektedir.

6 ay kalıcı etkiyle, bilinen 650 patojeni yok eder, yeni bakteri oluşumunu engeller ve doğal kokuları yok eder.
Mikro organizmalar Nano Gümüş Dezenfektan karşısında çaresizdir.

Nano Gümüş Dezenfektan ‘ın insan sağlığına, hayvanlara ve bitkilere zarar vermediği, alerji yaratmadığı belgelenmiştir.

NanoClearAG TAMAMEN YEŞİL KİMYASAL YÖNTEMLERLE ÜRETİLMİŞTİR.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜVENCESİNDEDİR.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLIDIR!!!
Hastaneler de dahil olmak üzere kamu alanlarında, özel ve endüstriyel alanlarda doğrudan gıdalarla ya da yemlerle temas edecek şekilde kullanılmayan hava, yüzey, materyal, ekipman ve mobilyanın dezenfeksiyonu için kullanılan ürünler, aynı zamanda algaesit olarak kullanılan ürünler.
Kullanım alanları, diğerlerinin yanı sıra, yüzme havuzları, akvaryumlar, yıkanma suları ve diğer sular; klima sistemleri; sağlık kurumlarındaki ve diğer kurumlardaki duvarlar ve zeminler; kimyasal tuvaletler, atık su, hastane atığı, toprak ya da diğer alt tab“akalar (oyun alanlarındaki)

Sisleme yöntemi ile uygulandığı tüm yüzeylere yapışan milyarlarca
NANO GÜMÜŞ DEZENFEKTAN, yerlerinden sökülene kadar tüm bakteri, virüs ve mikropları yok eder, üremelerini durdurur. Elektrik süpürgesi ile yapılan kuru temizlikten çok az etkilenir. Sabunlu veya deterjan su ile silindiği takdirde,  bir kısmı yapıştığı yerden sökülebilir. Çevre şartlarına ve silinme sayısına  göre,

YAKLAŞIK 3 – 6 AY ETKİSİNİ KORUR!

 

ÇOK FARKLIYIZ – BAĞIMSIZ ARAŞTIRMA SONUCU:
* Uzun süreli çok etkin sterilizasyon için, dünya standartlarının çok üstünde, 80 PPM nano gümüş yoğunluğunda üretilmektedir.
* Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından yapılan tahlillerde 1/10 seyreltilmesine rağmen, zarflı ve zarfsız patojenleri yok ettiği saptanmıştır.
* Alkol, amonyak, antibiyotik ve triklozan, hidrojen peroksit veya başkaca bir kimyasal içermez.
* Kullanıldığı alanlarda; ayak, ter, küf, rutubet gibi organik kökenli kokularla birlikte, aralarında sigara kokusu da dahil bazı kimyasal kokuları da yok ettiği tespit edilmiştir.
* Özel formülü sayesinde adeta bir mikro organizma mıknatısı etkisi yaratarak, civardaki ve havada asılı kalan tüm mikro organizmaları, küf sporlarını da kendine çekip yok eder. Bu, diğer hijyen ürünlerinde rastlanmayan benzersiz bir özelliktir.

ALKOL, AMONYAK, ANTİBİYOTİK VE TRİCLOSAN VEYA BAŞKACA BİR KİMYASAL İÇERMEZ!

KOKULARI YOK EDER!

ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPAR!

 

* İnce sislemeye ayarlanmış ULV cihazı veya spreyle ile 1 litre nano gümüş dezenfektan, 100 m2’lik halıyı aynı zamanda duvarlar, tavanlar bütün eşyalar dahil 150-200 m2çok geniş çevreyi uzun süreli anti bakteriyel ve anti mikrobik hale getirir, kokuları yok eder.
* Hijyen için kullanılan ve büyük bölümü insan sağlığına, çevreye zarar veren kimyasallar ile, silindikçe hızla yıpranan, yıprandıkça daha çok bakteri üremesine sebebiyet veren, sonrada antibakteriyel özelliklerini tamamen kaybettiği için atacağınız bir defa kullanılmak üzere üretilmiş pahalı antibakteriyel halılara ödeme yapmazsınız.
UZUN SÜRE ETKİLİ VE ÇOK EKONOMİKTİR!
SAĞLIĞA ZARAR VERMEZ!

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın