Mutfak Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Mutfak, evlerde en fazla kirlenen ve en çok temiz tutulması gereken alanların başında gelir. Mutfak dezenfeksiyonunu önemli hale getirmektedir. Ancak pek çok kadın detaylı mutfak temizliğini gözünde büyütebilmektedir. Dolapların içi, kullanılan çeşitli araç gereçlerinin temizliği, baharatlıklar derken ekonomik temizleme gereken çok fazla yer vardır. Bu düzenlemenin mutfak dezenfeksiyonu için işlerini kolaylaştırabilecek adımlarını yerine getirmeleri çok önemlidir. Bu şekilde çok daha uzun sürecek olan bir işi kısa bir süre içerisinde halledebilir ve mutfaklarınızı oluşturur. Peki, mutfak temizliği konusunda nelere dikkat etmek gerekir? Mutfak temizliği nasıl yapılır?

 

Mutfak Temizliği Adımları

Tezgahın Üzerini Boşaltın

Baharat, çaydanlık, kaşıklık gibi eşyalar için kesinlikle gerekli ve kendiniz rahat edebileceğiniz bir alan açın. Tezgahın üzerini temizlemeniz dolapların içini temizlerken çok işinize yarayacaktır.

Dolapları Tamamen Boşaltın

Çok temiz bir temizlik yapacak ve mutfak içlerinde ki eşyaları da temizleyecekseniz dolapları tamamen boşaltın. Dolapların içini temizledikten sonra dolaptaki tabak, bardak, tencere gibi araç gereçleri temizleyerek yerlerine tekrar çalışır.

 

Ocak ve Fırını Temizleyin

Ocak ve fırın mutfakta ki en çok kirlenen araç gereçlerdir. Fırın ve ocak her yemek pişiriminden sonra seçilirsiniz. Aksi ekranında kalıcı yağlar ile karşılaşabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra ocak ve fırını detaylı temizlikte de yağ çözücüler içindir.

Buzdolabını Temizleyin

Buzdolabınızı sadece dışından silerek temizleyemezsiniz. İçini komple boşaltmalı ve tüm rafları tek tek silmelisiniz. Gerekli ise buzdolabı temizliğinde de yağ çözücüdür. Bütün yiyeceklerinizi sakladığınız buzdolabını ayrıntılı bir şekilde temizlemek sağlığınız için çok önemlidir.

Tezgahı Dezenfekte Edin

Tüm detaylar bittiyse tezgahı dezenfekte edin. Bütün temizliğiniz boyunca kullandığınız tezgahta çeşitli kirlerin birikmesi son derece normaldir. Yine tezgahta da yağlar için yağ çözücüleri mevcuttur.

Zemini Temizleyin

Mutfak temizliğinde son adım zemin temizliğidir. Önce mutfak halinizi süpürün ve kullanın. Daha sonra zemini süpürün ve silin. Dolaplarınız altında açıklık varsa bu açıklıkları da temizlemeniz gerekir.

Ayrıca düzenli https://www.misstemizlikofisi.com/service/ev-temizligi için bizden bilgi alabilirsiniz

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın