Kola ile Temizlik

Anasayfa / BLOG / Kola ile Temizlik
Kola ile Temizlik

NEDEN BU?
Pizza ve patlamış mısırın olmazsa olmazı KOLA! Bu harika tatlara uyum sağlayan kolayı evinizin birçok noktasında temizlik için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

kola ile temizlik

30 DAKİKA KOLAY
İHTIYACINIZ OLACAK:

COCA-COLA KLASIK

NASIL YAPILIR:

Not: Diyet kola ile yapmayınız! İçindeki maddeler klasik kola ile aynı temizlik yeteneklerine sahip değildir.
Pas lekelerini çıkartın: Tuvalet ve banyonuzda bulunan musluklarda paslanma varsa kurtulmak için üzerine bir bardak kolayı dökerek en az bir saat bırakın. Kola içerisinde bulunan asitler pas lekelerini kolaylıkla çıkartacaktır. Bir saat sonrasında fırça yardımıyla musluklarınızı fırçalayarak durulayın. Klozet ve lavabolar içinde aynı işlemi uygulayabilirsiniz.Fosforik asit klozette bulunan tüm bakteri ve lekeleri götürecektir. Not: Evinizde bulunan tüm demir eşyalar içinde aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Bir kasenin içerisine koyduğunuz kolaya pas lekesi bulunan eşyalarınızı koyabilirsiniz. (Anahtarlar, kilitler, tokalar, süs eşyalarınız)
Tencere ve tavalar: Yemek pişirirken yanan pilav ve makarna lekeleri sizi üzmesin. Tencere ve tavanıza yapışan yemek artıklarını çıkartmak için bir bardak kolayı tencerenize dökün. Bir saat kısık ateşte ocakta pişirin. Kola içerisinde bulunan asitler sayesinde bulunan pilav ve makarna artıkları kolayca çıkartacaktır.
Kıyafetlerdeki yağ lekeleri: Kıyafetlerinizde bulunan yağ lekelerini çıkartmak aslında imkansız değil. Çamaşır yıkama makinenizin deterjan bölümüne çok az kola koyarak üzerine her zamanki çamaşır deterjanızını ekleyin. Normal kısa program döngüsü ile makinenizi başlatın. İpucu: Giysileriniz de bulunan kan lekelerini içinde kullanabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın