Kirlenen Ampuller Nasıl Temizlenir?

Anasayfa / BLOG / Kirlenen Ampuller Nasıl Temizlenir?
Kirlenen Ampuller Nasıl Temizlenir?

ampul-nasil-temizlenir

Televizyon, ampul, monitör gibi çalışırken ısınan tüm elektrikli aletlerin yüzeyleri ortamdaki kirleri daha fazla üzerlerinde toplar. Özellikle sigara içilen ortamlarda, mutfaklar gibi yağ ve duman bulunan ortamlarda ampuller zaman içinde kirli sarı bir görüntü alırlar ve yağlı bir kirle kaplanırlar.

Bu şekilde kirlenen bir ampulü temizlemenin en kolay yolu alkolle silmektir. Öncelikle eğer ampul yanıyorsa söndürüp iyice soğuduğundan emin olun. Alkolle ıslattığınız bir bezle ampulü temizleyip kuru ve yumuşak bir bezle iyice kuruttuktan sonra yerine takabilirsiniz.

Diğer yandan ampul yüzeyleri her zaman düz değildir. Eğer yüzey pürüzlüyse size önerimiz temizlemek için soğan kullanmanız. Bunu yapmadan önce lütfen ampulün soğuk olduğundan emin olun. Ortadan ikiye keseceğiniz bir soğanla ampulü temizledikten sonra nemli temiz bir bezle silip kuru bir bezle kurutmanız yeterli olacaktır.

Ampulü temizledikten sonra üzerine parfüm sıkarsanız ışığı açtığınız zaman ampul ısındıkça parfüm kokusunu etrafa yayacak ve odanız güzel kokacaktır. Işık açıkken ampule direkt parfüm sıkmanızı ise tavsiye etmeyiz. Ampul sıcak olacağı için parfümün yanmasına ve leke bırakmasına sebep olacaktır.

Tüm bu işlemleri yaparken lütfen ampulü sıkmayın, fazla bastırmayın. Kırılgan bir yapısı olduğundan ampulünüz kırılabilir ve yaralanmalara sebep olabilir. Ampulün kırılması durumunda keskin parçaların çevreye zarar vermemesi için lütfen atmadan önce örneğin gazete kağıdı ile iyice sarın.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın