İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Tüyoları

İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Tüyoları

İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Tüyoları

Temizlik, her kadının hem çok severek hem de çok zorlanarak yaptığı bir iştir. Ancak hayatınızı kolaylaştıracak bazı tüyolar ile temizliği çok daha zevkli ve basit bir hale getirebilirsiniz. Şimdi gelin hayatınızı kolaylaştıracak bu temizlik tüyolarını hep birlikte inceleyelim.

Kağıt Havlulardan Faydalanın

Pek çok kadın temizlik sırasın da kağıt havlu kullanmaktan hoşlanmaz. Ancak kağıt havlular ile temizliğinizi çok daha kısa sürede bitirebilir ve çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Mutfak tezgahınızı kolayca kağıt havlu ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca yere dökülen bazı şeyleri de kağıt havlular ile yerden alabilirsiniz. Mutfak bezleri ile bu işleri yapmak ekstra çaba ister. Çünkü mutfak bezini önce yıkamanız sonra kirlenen yeri temizlemeniz ve bezi tekrar yıkamanız gerekir.

Mutfak Aletleri

Rende ve sarımsak ezici gibi mutfak aletlerini kullandıktan sonra temizlemek oldukça zordur. Ancak bu aletlerin üzerini hafifçe yağlayarak yemek artıklarının yapışmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede işiniz bittikten sonra rende ve sarımsak ezici gibi aletlerin temizlenmesi çok daha kolay olacaktır.

Sirke

Sirke, temizlikte en büyük yardımcınız. Çaydanlık, kahve makinesi, çelik tencere ve fırın tepsilerinde ki inatçı lekeleri sirke ve sıcak su yardımı ile çıkarabilirsiniz. Çünkü sirkenin inanılmaz bir leke çıkartma gücü vardır. Bu sayede işinizi çok daha kısa bir sürede bitirebilirsiniz.

Görünmeyen Yerler

Temizlik sırasında en büyük sorun görünmeyen yerlerin temizliğidir. Bu sorununuzu çözmek için elektrikli süpürgenizin ağzına bir çorap geçirebilir ve göremediğiniz bu yerleri kolayca temizleyebilirsiniz. Çorabın dışında bir parça kumaşta işinizi görecektir.

Diş Fırçası Kullanın

Eski bir diş fırçası ile evi temizlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ayakkabıların altını, banyo ve mutfak tezgahında ki fayans aralarını, kahve makinelerinin içini ve aklınıza gelebilecek her türlü lekeyi eski bir diş fırçası yardımı ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Limon

Limonda temizlikte en az sirke kadar etkilidir. Özellikle istenmeyen kokuları gidermek için limonu mutlaka tercih etmelisiniz. Kimyasal deterjanlardan çok daha fazla koku gideren limonu toz alırken ve çeşitli kirli yerleri temizlerken de oldukça rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Bu sayede evinizin mis gibi kokmasını da sağlayabilirsiniz. Ayrıca https://www.misstemizlikofisi.com/service/periyodik-temizlik için bizden detaylı bilgi alabilirsiniz

 

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Call Now ButtonHemen Arayın