Evde Leke Çıkarıcı Yapma Yöntemi

Evde Leke Çıkarıcı Yapma Yöntemi

Evde Leke Çıkarıcı Yapma Yöntemi

Evde Leke Çıkarıcı Yapma Yöntemi karbonat yağı emdiği için, yağ lekelerinin üstüne döküp bir kaç zaman bekleterek ürünü kullanabilirsiniz.

Karbonat evde bulundurabileceğiniz ve çokça işe yarayan bir üründür.

Bu beyaz madde hem ucuz hemde evde bir çok temizlik işinizi görecektir, özellikle de kumaş ve tekstil ürünlerinden leke çıkarmak için.

Ter gibi sararmış lekeler: Eğer giysileriniz sararmış ise, ihtiyacınız olan tek şey yarım bardak su ile bir yemek kaşığı karbonat.

Bunları direk olarak  lekeye uygulayıp çeyrek saat bekletin, ve ılık su ile durulayın. İlk sefer leke çıkmaz ise, işlemi tekrarlayın ve sonra kıyafetin yıkama işlemini gerçeleştirin.

Yağ lekeleri: Yağ lekeleri büyük sorundur. çünkü yağlar kumaşın liflerine işler.

Karbonat yağı çıkarmanın en iyi yoludur çünkü yağı emer. Bu yöntemi kullanmak için etkili bölgeye biraz karbonat dağıtın ve emmesini bekleyin, ardından yavaşça ve ılık bir su ile durulayın

alkol lekeleri için en etkili yöntem : şampuan kullanarak yıkamaktır.

Çamur lekesi: öncelikle çamurun kurumasını bekleyin, ardından sıvı sabun ile yıkayın. Bu tür ürünlerde çamaşır suyu kullanmanızı önermiyoruz.

Çay lekesi: Leke şampuan ile çıkmaz ise suda bekletin üzerine karbonat döküp bekletin ardından çamaşır makinesi vasıtası ile yıkayın.

Koltuk lekeleri nasıl temizlenir ?

koltuklar lekelerini çıkarmak istiyorsanız öncelikle lenin kurumasını beklemeyin, kurumadan lekeyi çıkarmaya bakın.

Lekeler ışığı ve oksijen bağlı olarak lekenin lifleri içerisine hapsolur ve kemikleşir. Bu yüzden hangi leke olursa olsun vakit kaybetmeden lekeyi çıkarmaya bakın.

Özellikle Diyarbakır koltuk yıkama makinesi kullanmanızı öneririm. ve Diyarbakır’ın en güvenilir temizlik şirketi ile çalışmanızı öneririz.

 

Sıvı Lekelerin temizliği nasıl olmalı ?

Koltuk temizleme işleminde kesinlikle alkol kullanmayın. Koltuğa alkolün dökülmesi halinde ise hiç dokunmadan kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra leke kalırsa yukarıda belirttiğimiz şekilde temizlik uygulaması yapabilirsiniz.

Çay, kahve, gibi sıvı lekeler söz konusu olduğunda öncelik ile emici bir havlu kâğıt kullanarak ürün üzerindeki sıvının emilmesini sağlayın.

Sabunlu ılık bir suda kumaş parçasını ıslatarak dairesel hareketlerle lekeli bölgeyi silin. Sabunlu suyu direkt koltuğa uygulamak yerine, oluşan köpükleri kumaş üzerine tatbik edin. Kadife koltuk temizleme için en iyi bez yine kadife bir kumaş olacaktır. Eğer bu türde bir kumaş kullanamıyorsanız, pamuklu olmayan herhangi bir kumaş türünü tercih edebilirsiniz.

Koltuk temizleme işleminde kesinlikle alkol kullanmanızı önermiyoruz.

Koltuğa alkolün dökülmesi halinde ise hiç dokunmadan kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra leke kalırsa yukarıda belirttiğimiz şekilde temizlik uygulaması yapabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]