Diş Macunu İle Temizlik İpuçları!

Anasayfa / BLOG / Diş Macunu İle Temizlik İpuçları!
Diş Macunu İle Temizlik İpuçları!

Diş macunları sadece dişlerimizi harika göstermekle yetinmiyor bunun dışında da şahane temizlik ürünü olarak kullanılabiliyor. Öğrenmek için devamını okuyun!

diş macunu temizlik

1. Deri ayakkabılarda oluşan aşınmaları bir nevi onarabilirsiniz. Ayrıca aşınma lekeleri kaldırdığı gibi çok iyi bir ayakkabı temizleyicisidir ayakkabınızı gıcır gıcır gösterir. Eski diş fırçası yardımıyla spor ayakkabılarınızı ilk günkü gibi yapar.

2. Ütünüzü temizleyebilirsiniz, ütü tabanındaki lekeler diş macunuyla kolayca çıkıyor.

3. Takılarınızı temizlemenizde büyük yardımcıdır. Pırlanta yüzüğünüzü parlatabilirsiniz. Eski diş fırçanız yardımıyla yüzüğünüzü ilk günkü gibi yapabilirsiniz.

4. Bebek emziklerinin kokusunu giderebilirsiniz. Diş fırçasıyla diş fırçalar gibi biberon ve emzikleri fırçalayarak kokuları giderebilirsiniz.

5. Gözlük buğulanmalarını engelleyebilirsiniz. Buğulanma yapan deniz veya iş gözlüklerinin içini önceden diş macunuyla temizleyip durularsanız gözlüğünüz buğulanmaz.

6.Banyoda buğulanma yapan aynanın da buğulanmasından kurtulabilirsiniz. Bir parça diş macununu ıslatarak yayın ve tüm aynayı silin. Banyodan çıktığınızda aynanız buğulanmayacaktır.

7. Banyo, mutfak musluklarını ve lavabosunu temizleyebilirsiniz. Çok iyi bir parlatıcılık özelliği bulunmaktadır.

8. Gümüş eşyaları parlatabilirsiniz. Diş macunları gümüşteki lekeleri çıkarmak için birebir.

9. Duvardaki pastel boyaları silebilirsiniz. Çocuğunuz duvarları mı boyuyor, üzülmeyin! Pastel boyayı en iyi şekilde duvardan çıkaracak ürün diş macunu onlar çizsin siz silin.

10. Kıyafetlerinize gelen mürekkep ve ruj lekelerini çıkartabilirsiniz. Leke çıkana kadar macunla ovun, nemli bezli silin. Sonra tekrar macunla ovun. Leke çıkana kadar bu işlemi uygulamaya devam edin. Jel olmayan diş macunu kullanın.

11. Mobilyalardaki su lekelerini ortadan kaldırabilirsiniz. Nemli beze süreceğiniz bir parça diş macunu ile tüm izleri silebilirsiniz.

12. Elinizdeki kokuyu giderebilirsiniz. Soğan doğradığınız ve elinizi yıkadığınız halde koku gitmiyor mu? Bir de diş macunu ile deneyin.

13. Halılardaki inatçı lekeleri çıkartabilirsiniz. Kahve olur şarap olur, eski diş fırçası yardımıyla bu lekelere diş macunuyla müdahale ederseniz lekelerden kurtulabilirsiniz.

14.Duvardaki delikleri kapatabilirsiniz. Diş macunu alçı gibi kullanarak duvar deliklerini doldurup üstünü boyayabilirsiniz.

15. Arabınızın farlarını temizleyebilirsiniz. Arabanız görüş mesafesini ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın