Derz Nasıl Temizlenir ?

Anasayfa / BLOG / Derz Nasıl Temizlenir ?
Derz Nasıl Temizlenir ?

Derz Nasıl Temizlenir ?

Derz temizliği için kullanabileceğimiz derz temizleyici ürünler bir çok markette satılmaktadır. Dilerseniz bunlardan yardım alabilirsniz. Bunları uygularken diş fırçasından veya süngerlerden yardım alabiliriz. Derz nasıl temizlenir merak ediyorsanız aşağıdaki yazıyı okumaya geçebilirsiniz. Diyarbakır temizlik şirketleri arasında 10 yıllık tecrübeye sahip firmamızın üstün tecrübelerinden yararlanabilir Diyarbakır ev temizliği konusunda bir çok bilgiye vakıf olabilirsiniz.

Derz temizliğinde çamaşır suyu :

Eğer özel bir derz temizleyici sıvı tercih etmek istemiyorsak, hepimizin evinde bulunan çamaşır suyu ile temizlemek de mümkündür. Sıvıyı püskürtebileceğimiz bir şişe içine veya bir kabın içine yarı yarıya ılık su ve çamaşır suyu karışımını hazırlıyoruz. Sıvıyı temizlemek istediğimiz bölgeye sıkıp diş fırçası ile ovuyoruz. Ardından bölgeyi ılık su ve yumuşak süngerle duruluyoruz. İhtiyaca ve kirin yoğunluğuna göre karışımımızdaki çamaşır suyu miktarını arttırabiliriz.

Çamaşır suyu ve Karbonat  ile derz aralarının temizliği :

Karbonat – çamaşır suyu karışımı kullanmak da etkili bir yöntemdir. Bu karışımı hazırlarken ölçümüz ise 3 ölçü karbonat, 1 ölçü karbonat, 1 ölçü çamaşır suyu. Hazırladığımız karışım macun kıvamında olmalı. Ardından biraz ıslatmış olduğumuz derz aralarına bir sünger yardımıyla macunu yayıyoruz. Yarım saat kadar bekledikten sonra bölgeyi temizliyoruz. Bizler Diyarbakır temizlik firmaları arasında , Diyarbakır’ın en çok tercih edilen temizlik şirketiyiz. Bu nedenle Diyarbakır temizlik şirketleri arasında en tecrübeli ve işini en iyi yapan Diyarbakır temizlik şirketiyiz.

Fayans Araları Nasıl Temizlenir ?

Kireç çözücü ve tuz ruhu gibi kimyasallar fayans aralarını temizlemek için kullanılsa da bu maddeler derzler çözerek çıkarttığı için sağlıklı bir yöntem değildir. Fayans aralarını sürekli olarak bu malzemeler ile temizlemek derzleri zedeleyerek bir süre sonra fayans aralarına yeni derz uygulaması yaptırılmasını gerektirebilir.
Derz dolgusunun temizliği için çamaşır suyu da kullanılabilir. Su ile seyreltilen çamaşır suyu, bir sprey yardımıyla fayans aralarına sıkılır. Daha sonra sert bir fırça yardımıyla fayans aralarını fırçalamak bu kirleri çıkarmak için etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Diyarbakır temizlik şirketleri

Kirlenen fayans aralarını temizlemek için en pratik yöntemlerden birisi de derz temizleyici spreylerdir. Yapı marketlerde satılan bu spreyler, fayans aralarına uygulanıp bir süre beklendikten sonra kuru bir bez ile silinerek temizlenebilir

Sirke ile derz temizliği nasıl olmalı:

Doğal temizlik yöntemlerini kullanmak istersek kurtarıcımız sirke imdadımıza yetişiyor. Saf sirkeyi (sirke ruhu) yarı yarıya olacak şekilde ılık su ile karıştırıyoruz. Ardından karışımımızı bir diş fırçası yardımıyla kirli derzlere uyguluyor, iyice ovuyoruz. Ardından bölgeyi ılık su ile duruluyoruz. Karışımı sirke-tuz olarak da yapabiliriz.

Derz kalemi ile derz aralarını boyama:

Bir diğer yöntem ise derz kalemidir. Derz kalemlerini yapı marketlerde bulabiliriz. Uygulaması çok kolay değildir ama biraz çabayla ilk günkü beyaz derzlerimizi tekrar elde edebiliriz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın