Corona Virüse Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Corona Virüse Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Corona Virüse Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Herkesin bu günler de merak ettiği bir soru var ; Corona Virüse Karşı Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Son günlerde pek çok ülkenin ve kişinin yakından takip ettiği en güncel konu şüphesiz ki corona virüsüdür.

Özellikle virüsün Türkiye’ye girmesi ile birlikte pek çok kişi Korona virüsünden korunmanın yöntemlerini araştırmaya başlamıştır. Uzmanlarım hijyen konusuna sürekli değinmeleri ise kişilerin kişisel temizlik kadar ev ve ofislerinin temizliğine de önem vermesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Bu doğrultuda Korona virüsünden korunmak için ev temizliğine başlamadan önce mikrop ve bakterilerin en çok gizlendiği yerleri tespit etmeniz gerekmektedir.

Bu yerleri tespit ederek temizliğe başlamanız çok daha kolay olur. Peki, evler ve iş yerleri corona virüsten korunmak için nasıl temizlenmelidir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Korona Virüs Temizliği İçin Yapılması Gerekenler

Korona virüs diyarbakır dezenfekte şirketi ;Yukarıda da bahsedildiği gibi Korona virüsünden korunmak için evinizin öncelikle hangi bölgelerinde virüslerin daha çok bulunacağını tespit etmelisiniz.

Bu kapsamda belirlediğiniz yerleri anti bakteriyel temizlik deterjanları ve çamaşır suyu gibi kimyasallar ile temizlemelisiniz.

Mutfak

Virüs ve bakteriler evlerin çeşitli yerlerinde barınabilirler. Bunlardan ilki ve en önemlisi bulaşık süngerleri ve lavabolardır. Mutfak ve tuvalette en çok kullanılan alan lavaboların her gün deterjan ile iyice temizlenmesi gerekiyor.

Çamaşır Makinesi

Çamaşır makineleri de virüs ve bakterilerin yoğun bir şekilde bulunduğu alanlardır. Bu kapsamda çamaşır makinenizi haftada birkaç kez bir bardak çamaşır suyu ile boş bir şekilde yıkamalısınız.

Elektronik Cihazlar

Elektronik cihazlar da virüs ve bakterilerin en yoğun olduğu yerlerdir. Tablet, akıllı telefon ve bilgisayarlarınızın temizliğine özen göstermelisiniz. Eve gelir gelmez ellerinizi yıkadıktan sonra temiz bir bezle elektronik cihazlarınızı temizlemelisiniz.

Kapı Kolları

Kapı kolları, korkuluklar, lambalara, musluklar ve el ile temas ettiğiniz her yerde virüs ve bakterilere rastlamak mümkündür. Bu nedenle söz konusu yüzeyleri haftada bir sterilize etmeniz de fayda vardır.

Klozet

Klozet temizliğinin yalnızca corona virüsünden korunmak için değil her halükarda düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. klozetin kapağı açıkken çekilen sifon tüm bakterilerin yayılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle her tuvaletten sonra kapağı kapatmalı ve düzenli olarak temizlemelisiniz.

Diyarbakır temizlik şirketi olarak sizlere daima kalıcı ve temiz bir ortam sunmaya çalışıyoruz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın