Buharlı Temizlik Makinası Nasıl Kullanılır?

Günümüzde insanlara yardım amacı ile pek çok ürün üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi de buharlı temizlik makinasıdır. İnsanların son günlerde buharlı temizlik makinasına olan ilgisi de bir hayli artmış durumdadır. Bunun sonucunda da buharlı temizlik makinası nasıl kullanılır? Sorusu da merak konusu haline gelmiştir. Buharlı temizlik makinasının kullanımı da aslında oldukça kolaydır. Sizlerin buharlı temizlik makinalarını kullanabilmesi adına sizlere bazı bilgiler aktaracağız.

Ev temizlikleri yaparken bizlere yardımcı olan ürünler bulunmaktadır. Sağ olsun teknoloji de bizlere bu konuda oldukça cömert davranmaktadır. Bunlardan bir tanesi de buharlı temizlik makinesidir. Zaman ve aynı zamanda güçten de tasarruf etmenizi sağlayan bu makina oldukça da hijyeniktir. Bu makinaların kullanımları için sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Temizlik ekiplerinizi güvende tutuyorken detaylı temizliği de elde etmek için bazı uygulamaları takip etmeniz gerekmektedir. Bunlar ise aşağıdaki gibidir;

1-Başlamadan önce buharla temizlenmesi gerekmeyen tüm her şeyi ortadan kaldırın. Bunlar arasında birikmiş kirler de sayılabilmektedir. Bunu yaptığınız zaman temizlenmesi gereken yüzeyler ile maksimum düzeyde doğrudan temas etmeyi de sağlarsınız.

2-Yüzeyler için doğru aksesuarları kullanın. Buharlı temizlik makinası, çeşitli aksesuarlar ile gelmektedir. Dezenfeksiyonun yapılabilmesi için buharın yok olmadan önce yüzey ile doğrudan temas etmesi de gerekir. Doğru aksesuarların kullanılması da bunu sağlamaktadır.

3-Çalışır vaziyetteyken makinaya dokunmayın. Buharlı temizlik makinası aslında bir buhar kazanıdır. Yani sıcaktır. Sadece kollara, uçlara ve makinanın güvenli olduğu da açıkça belirtilen diğer parçalara dokunun.

4-Acele etmeniz gerekmez. Yüksek sıcaklıklarda dahi buharın istenilen sonuçları sağlaması için gerekli bir minimum temas süresi de bulunmaktadır. Yüzeylerin en az 20 ile 30 saniye buharlara maruz kalmasını sağlayınız. Bunu yavaşça temizleyerek ya da 2 defa geçerek de yapabilirsiniz.

5-Temizlikten sonra da suyu vakum ile çekiniz. Buharlı temizlik sonrasında, yüzeylerden alınan kir ve mikropların bulunduğu ince bir sıcak su katmanı kalmaktadır. Kirleri ve mikropları tamamen uzaklaştırmak ve kuruma süresini de azaltmak adına bu suyu vakumla çekiniz.

6-Kirli su deposuna klor ya  da ağartıcı tabletleri ekleyin. Bu ekstra güvenlik önlemi de tüm patojenlerin nötrleştirilmesini garanti edecektir.

7-Kişisel koruyucu teçhizatlar kullanın. Buhar aersol yaratmıyor olmasına karşı temizlediğiniz yüzeye de fazla yakınsanız bir geri sıçrama durumu da meydana gelebilir. Bu sebeple de her daim koruyucu teçhizatlar kullanmanız gerekmektedir. Patojenlerin var olabileceği alanları temizlerken, kişisel koruyucu teçhizatlar ile ilgili ulusal, bölgesel ve yerel kurallara uygun bir şekilde hareket edin.

Buharlı Temizlik Makinası Hangi Alanlarda Kullanılır?

-Bebek ve çocuğu olan kişiler evlerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Emekleyen bebekler için yer temizliklerinde kimyasallar kullanmak yerine buharlı temizlik makinaları kullanmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü kimyasal içerikli deterjanlar bebekler için zararlı olabilir. Evcil hayvanları olanlar için de oldukça kullanışlıdır.

-Mutfaktaki yağ lekeleri için saatlerce uğraşmaya ve lekeleri çıkarmak için de kimyasal içerikli ürünleri artık bir kenara bırakın. Yüksek sıcaklığa sahip olan buhar makinaları, yağları da kolaylıkla çıkarmaktadır. Bu sayede de zamandan tasarruf ederek, bol köpüklü kahve için kendinize zaman da kazandırmış olacaksınız.

-Bezler ya da moplar ile temizlik yaparken de evlerin her noktasına ulaşmak bazen mümkün olmayacaktır. Buharlı temizlik makinaları burada yine üstüne düşenin en iyisini yapmaktadır. Farklı başlıkları sayesinde her noktaya kolaylıkla ulaşmaktadır. Kolaylıkla temizlik yapmanıza da yardımcı olacaktır.

-Tuvaletler, duşa kabinler ve banyo temizliklerinde gözünüz kapalı her zaman kullanabilirsiniz. Ekstra hijyen sağlayarak gözünüzü arkada da bırakmayacaktır. Sıcak buharı sayesinde de duşa kabin üzerindeki tüm lekeleri kolaylıkla çıkarmaktadır. Ayrıca halılar üzerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

-Laminant ve parke temizliklerinde de oldukça işinize yarayan bu makina, hem güçten hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Böylesi bir buhar makinasını hangi kadın istemez ki? Bu ürün zamandan tasarruf etmek için birebir bir üründür.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Miss Temizlik
Buharlı Temizlik Makinası Nasıl Kullanılır?
İçerğin Adı
Buharlı Temizlik Makinası Nasıl Kullanılır?
Açıklama
buharlı temizlik makinası nasıl kullanılır? Sorusu da merak konusu haline gelmiştir. Buharlı temizlik makinasının kullanımı da aslında oldukça kolaydır
Yazar
Miss Temizlik
Yayıncı Adı
Miss Temizlik Ofisi
Call Now ButtonHemen Arayın