Bahar Temizliği Yapmanın Püf Noktaları

Bahar Temizliği Yapmanın Püf Noktaları

Bahar Temizliği Yapmanın Püf Noktaları

Nisan ayının gelmesi ile birlikte pek çok evde bahar temizliği telaşı başlamış durumda. Özellikle korona virüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde temizlik insanlar için çok daha önemli hale gelmiştir. Bunun yanı sıra Ramazan ayına da sayılı günler kalması temizlik yapma ihtiyacını 2 katına çıkartmıştır. Şimdi gelin bahar temizliği ile ilgili dikkat etmeniz gerekenleri tek tek inceleyelim.

Bahar Temizliğinde Oturma Odası ve Salon

Temizlik yaparken en çok vakit harcadığımız yerlerden bir tanesi oturma odası ve salonlardır. Neredeyse bütün kışın kirinin biriktiği salon ve oturma odalarında koltuklardan raflara kadar her yeri detaylı bir şekilde temizlemesi çok önemlidir. Çerçevelerin üstü, varsa dekoratif objeleriniz, panolarınız, avizeleriniz ve kapılarınız mutlaka silinmesi gereken yerler arasındadır. Bütün kış kullandığınız ve artık kirlendiğini düşündüğünüz koltuklarınızı bir koltuk yıkama firması aracılığı ile yıkatabilir ya da kendiniz silebilirsiniz.

Bahar Temizliğinde Mutfak

Bahar temizliğinde en önemli yerlerden bir tanesi de mutfaktır. Aslında mutfak devamlı temizlenen alanlardan bir tanesidir. Ancak bahar temizliğinde mutfak dolapların içlerine kadar detaylı bir şekilde temizlemelisiniz. Hazırladığınız çeşitli doğal ya da kimyasal karışımlar ile dolap içlerinde ki ya da dolap üstlerinde ki yağlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Temizlik sırasında dolarda ki bütün eşyaları dışarı çıkartarak çok daha detaylı bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Buzdolabı ve fırın gibi beyaz eşyaların temizliğini de unutmayın.

Bahar Temizliğinde Yatak Odası ve Çocuk Odası

Dip köşe yapacağınız bir bahar temizliğinde yatak odasını ve çocuk odasını atlamak olmaz. Her yatak odası ve çocuk odası temizliğinde olduğu gibi öncelikle nevresimlerinizi değiştirin. Ardından odanızda bulunan tüm eşyaların detaylı bir şekilde tozunu alın. Kıyafetlerinizi havalandırın. Çekmecelerde ki tozları unutmayın.

bahar temizliği
bahar temizliği

Bahar Temizliğinde Tuvalet ve Banyo

En detaylı temizliği banyo ve tuvaletlerde gerçekleştireceğinize eminiz. Fayans aralarından duşakabine kadar her yeri dip köşe silmelisiniz. Ayrıca duş sistemini de silmeli ve tuvaleti etkili kimyasallar ile detaylı bir şekilde temizlemelisiniz. Banyo dolaplarının içini boşaltın ve hem içini hem de dışını silin. Banyo ve tuvaletinizde kullandığınız klozet takımını ise değiştirin. Aslında klozet takımınızı sık sık değiştirmeniz gerektiğini de hatırlatmakta fayda var. Çünkü tuvaletten sıçrayan mikroplar klozet takımınıza bulaşabilmektedir.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Call Now ButtonHemen Arayın