Ahşap Parke Nasıl Temizlenir ?

Anasayfa / BLOG / Ahşap Parke Nasıl Temizlenir ?
Ahşap Parke Nasıl Temizlenir ?

Ahşap Parke Nasıl Temizlenir ?

Diyarbakır temizlik şirketleri arasında aslan payına sahip olan Miss Diyarbakır temizlik ofisimiz sizlere 10 yıldan fazla olan tecrübelerini aktarmaya devam ediyor. İlk olarak Ahşap Parke Nasıl Temizlenir ? sorusunun yanıtını arayalım.

Ahşap parkenin hangi çeşit olduğunu anlamanız gerekir. Poliakrilik yüzeyli laminat parke çeşitlerinin temizliğinde su kullanılabilirken, cilalı parkelerde daha az su kullanılmalıdır. Emin olamadığınız durumlarda da, temizlik boyunca az su kullanıp bir uzmana danışmalısınız.

Diyarbakır temizlik şirketleri için kullanacağınız suyun içerisine bir miktar ahşap temizleyici ekleyin – bu durumda Cif Ahşap Temizleyici iyi bir seçenek olabilir. Hiç bir zaman çamaşır suyu içeren temizlik ürünü kullanmayın. Bu gibi ürünler ahşap yüzeye zarar verip lekelenmesine sebep olur. Seçtiğiniz ürünü her zaman mutlaka kullanma talimatlarına uyarak kullanın.

Ahşapların yönüne uyarak yerleri silin. İnatçı lekelerin bulunduğu yerler için, temizlik bezini ahşap temizleyici eklediğiniz suya batırın ve öyle silin. Diyarbakır temizlik firmaları:
Daha sonra sildiğiniz bölgeyi temiz bir suyla tekrar silin. Böylece ilaçlı bölge durulanmış olacaktır.

Parkeler Nasıl Temizlenip Parlatılır?

Parke, modern evlerin vazgeçilmezi haline gelmiş bir yer döşemesidir. Parkeler ahşap malzemeden yapılmaktadır. Parkenin laminat parke, lamine parke ve masif parke olmak üzere 3 çeşidi bulunur.

Diyarbakır ev temizliği denilince laminat parke büyük önem taşımaktadır. Laminat parke günümüzde en çok kullanılan parke çeşididir. Hem daha ekonomik, hem de daha çevreci bir parkedir. Kağıt ve ağaç reçinesi kullanılarak yapılır. Lamine parke ise ahşap tabakaların birbirine yapıştırılması şeklinde yapılır. Diyarbakır temizlik firmaları arasında Bu parkeler çoğunlukla üç ayrı tabakadan oluşurlar. Masif parkeler ise geleneksel parkelerdir ve ahşabın kurutulmasıyla kullanılırlar. Diğer parkelere göre fiyatı yüksek olan masif parkeler, çok dayanıklı malzemelerdir.

Ahşap hem şık görünümü hem de kolay kullanımı yüzünden tercih edilmektedir. Temizlenmesi kolay olan parke, artık neredeyse her evde yerini almıştır. Parke, doğal olması nedeniyle, aynı zamanda sağlıklı bir malzemedir. Parkelerin, evin ısı yalıtımında da önemli bir rolü vardır.

Diyarbakır temizlik firmaları

Öncelikle, parke temizliği için doğru ürünü seçmelisiniz. Parkelerinizin sert kimyasallarla zedelenmemesi için ahşap zemin için üretilmiş olan temizleyicilerden faydalanmalısınız. Parkenizin ahşap cinsine uygun ürün kullandığınız takdirde parkelerinizin ömrünün uzamasına yardımcı olursunuz. Günlük temizliğiniz sırasında parkelerinizi elektrik süpürgesiy ile rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Su, ahşabın kabarmasına neden olup hasara yol açabileceği için parkelerinizin çok ıslanmamasını dikkat etmelisiniz. Bu sebepten ötürü ıslak mop kullanmamaya dikkat edin. Her zaman için az miktarda su kullanmaya, parkelerinizi olabildiğince çabuk tarafından kurulamaya çalışın. Daha detaylı temizliğiniz için, şu adımları takip edebilirsiniz:

Diyarbakır temizlik şirketleri lideri işini nasıl yapar :

Bir kabın içine bir miktar su doldurun.
Daha sonra parkelerinizin temizliğine uygun olan bir ürün ilave edin.
Dilerseniz temizlik karışımınızın içine az miktarda sirke ekleyip parkelerinizin parlamasını sağlayabilirsiniz.
Son olarak hazırladığınız karışımla parkelerinizi Cif ve Mikrofiber Bez gibi  hav bırakmayan bir bezle nemli bir şekilde silin.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Call Now ButtonHemen Arayın